To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

W dniu 25 stycznia 2018 r. pani Małgorzata Olejnik próbowała odpowiedzieć na pytanie "Czy jesteś bezpieczny w Internecie". Spotkanie realizowane było w ramach projektu edukacyjnego Biblioteki Pedagogicznej.

 6 lutego – to Dzień Bezpiecznego Internetu

DBI ustanowiony został przez Komisję Europejską i jest obchodzony w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Dzień ten jest inicjatywą mającą na celu zwrócenie uwagi na bardzo ważną kwestię jaką jest bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Krótko mówiąc chodzi właściwie o to, aby młodzież nie była narażona na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z Internetu. Czterdzieści krajów Europy obchodziło go pierwszy raz 6 lutego 2007. W naszym kraju organizatorem wydarzenia jest fundacja „Dzieci niczyje” oraz NASK. Każdego roku organizatorzy starają się zachęcić szkoły oraz organizacje pozarządowe i firmy do realizowania przez luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów.

Nasza szkoła już w styczniu przyłączyła się do tej inicjatywy, organizowane  są  spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile, prowadzą je zaproszeni goście  z różnych instytucji kultury. 

                                                      

                                                                     Organizator:Ewa Smęda

Back to top