To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

   1 lutego 2018 r.  z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 spotkał się Ryszard Grześkowiak podróżnik, pasjonat  turystyki  rowerowej. 

W tym roku Alaska była miejscem które na rowerze przyjechał  nasz gość. 

Przez miesiąc - od połowy czerwca do połowy lipca - przemierzali rowerami bezkresne drogi zimnej Alaski. Pilanin, Ryszard Grześkowiak  wraz ze swym kompanem Ryszardem Teisseyre już po raz dwunasty ruszyli na wspólną wyprawę. Na rowerach przejechali w sumie ponad 2 tysiące kilometrów.

Obydwaj podróżnicy lubią jedynie ekstremalne wyprawy. A te wymagają dużych umiejętności logistycznych. Panowie nie korzystają bowiem z hoteli i pensjonatów. Na czas podróży ich domem staje się namiot, który codziennie rozbijają. Na wyprawę zabierają jeszcze kuchenkę gazową, śpiwór, karimatę i trochę ubrań na przebranie. Do tego żywność, bo jak mówi pan Ryszard, chcą maksymalnie obniżyć koszty. Na miejscu kupują jedynie chleb i inne niezbędne artykuły.

Alaska – stan USA w północno-zachodniej części Ameryki Północnej, będący eksklawą Stanów Zjednoczonych. Graniczy od wschodu z Kanadą, a od zachodu, przez Cieśninę Beringa, z Rosją. 

Stolica: Juneau,Powierzchnia: 1 718 000 km2 Przyłączenie do USA: 3 stycznia 1959  Liczba 

ludności: 741 894 (2016)

Atrakcje turystyczne: Denali, Park Narodowy Kenai Fjords, 

                            

                                                        Organizator spotkania: Ewa Smęda

Back to top