To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Dnia 27 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu odbył się I etap X edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. 

Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu całej Wielkopolski, a jego celem jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego Wielkopolski, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. 

Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać zadania testowe dotyczące historii, kultury, geografii, biologii, ludności i gospodarki Wielkopolski oraz parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na jej terenie.

Tegoroczny poziom prac konkursowych okazał się wysoki. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało zdobyć minimum 77 punktów na 100 możliwych do zdobycia.

Uczniowie naszej szkoły: Natalia Niedźwiedzka (III F), Adrian Krysiak (II F) i Tomasz Serbyn (III A) znaleźli się w pierwszej dwudziestce, która zakwalifikowała się do udziału w finale konkursu i warsztatach, które odbędą się w dniach 12-13 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun Beata Ziętowska

Organizatorami konkursu są Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Patronat medialny nad konkursem objął portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl. 

Relacja z I etapu konkursu znajduje się na stronie http://www.zpkww.pl

Back to top