To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Moja niezwykła książka – konkurs literacki, klasy 1 – 6, listopad

Konkurs na najstaranniej prowadzony zeszyt dla uczniów klas 2, styczeń

Mistrz ortografii 2018, konkurs dla uczniów klas 3, kwiecień

V Turniej szachowy o Laur Królowej Jadwigi, dla uczniów SP i Gim, kwiecień

Konkurs plastyczny By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą dla uczniów klas 4, grudzień

Konkurs literacko-plastyczny na grę planszową inspirowaną ulubioną książką dla uczniów klas 5, luty

Konkurs pięknego czytania książki pt. Mikołajek dla uczniów klas 6, kwiecień

Konkurs fotograficzny Moje selfie z książką, dla uczniów klas 4-6, maj

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pt. Krótko, aczkolwiek ciekawie o książce. Prezentacja książki metodą booktalkingu, dla uczniów klas 4-7 i II–III gimnazjum, marzec/kwiecień

Szkolny Konkurs Fotograficzny pt.  Wspomnienia z wakacji dla uczniów gimnazjum, grudzień

Międzygimnazjalny konkurs pięknego czytania  Miłość nie jedno ma imię, luty

Nasza biblioteka podejmuje wiele zadań promujących modę na czytanie. W maju został ogłoszony konkurs fotograficzny na selfie z książką. Prace konkursowe miały przedstawiać autora w towarzystwie książki lub książek i pokazać, że takie otoczenie jest trendy.  

25.04.2017 r., w czytelni SP odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych, wytypowani przez nauczycieli polonistów. Były to dwie osoby najlepiej czytające z całej klasy. Szóstoklasiści zaprezentowali uczniom klasy 3c rozdział książki  ,,Nowe przygody Mikołajka” autora René Goscinny'ego. Prowadząca spotkanie sprawdzała zrozumienie tekstu, poprzez zadawanie pytań związanych z przeczytanym fragmentem przygód Mikołajka. Poprawne odpowiedzi były nagradzane zakładkami do książek.

W czwartek, 1 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 2d i 2h uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Paulą Marinelli - plastykiem, prowadzącym projekt Chmura Artystyczna.

Konkurs pt. „Pejzaż z książką” rozstrzygnięty!
Jury obradowało w składzie: Sławomir Kozłowski – przewodniczący jury, konsultant - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Pile Beata Walczak – wicedyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile Magdalena Gutowska – kierownik działu informacyjno-bibliograficznego i czytelni – Biblioteka Pedagogiczna w Pile Małgorzata Olejnik – nauczyciel bibliotekarz – Biblioteka Pedagogiczna w Pile

Back to top