To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Jak powszechnie wiadomo, czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię.

Biblioteka Gimnazjum organizuje konkurs dla uczniów klas I – III Gimnazjum w Zespole Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu wybranej książki metodą lakbook. Prace konkursowe należy oddać do 15 maja 2017 r. 
Organizator: Ewa Smęda

      Brawo szachiści!
    12 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 w Pile odbył się IV Turniej Szachowy o Laur Królowej Jadwigi. Po uroczystym otwarciu, którego dokonał dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Grzegorz Wądołowski, 48 zawodników przystąpiło do gry. Pod sprawnym nadzorem sędziego głównego pana Andrzeja Ancuta przebiegło 7 rund rozgrywek według systemu szwajcarskiego. Po czterech godzinach zmagań szachowych, zdobywcami Pucharu Dyrektora Szkoły zostali: Jakub Belter, Wiktoria Gembara i Kacper Iwicki.

Do wycieczek pieszych, rowerem, kajakiem zachęcał dr Paweł Michał Owsianny. 21 grudnia 2016 roku  dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM w Poznaniu i adiunkt Instytutu Geoekologii i Geoinformacji WNGiG UAM w Poznaniu, limnolog, hydrobiolog, ekolog, pasjonat nauk przyrodniczych – dr Paweł M. Owsianny, był gościem Biblioteki Gimnazjum.

WIZYTA W KSIĘGARNI
Wrażenia z wycieczki - przygotowane przez uczniów klasy 3e

13 marca uczniowie klasy 2a i 2d uczestniczyli w zajęciach czytelniczych przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Olejnik, nauczyciela- bibliotekarza Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile. Podczas zajęć uczniowie poznali sylwetkę i twórczość autorki serii książek o Muminkach oraz wysłuchali fragmenty głośno czytanych opowiadań z lektury.

    Ks. Krzysztof Kowal, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Pile i prezes fundacji Serce dla Kaukazu,   wielki miłośnik wypraw rowerowych i jazdy na nartach, oraz ks. Mariusz Chmielewski, wikariusz z parafii Miłosierdzia Bożego i katecheta w ZS 2, spotkali się 6 kwietnia  2017 r. z grupą gimnazjalistów z naszej szkoły, którym zrelacjonowali swój charytatywny pobyt w Gruzji, opowiadając o ludziach, wolontariacie i przepięknej przyrodzie Kaukazu.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach:  8.00 – 16.00 

Bibliotekarze: Ewa Dąbkowska, Magda Riske, Ewa Smęda

Moda na gotowanie zainspirowała nas do przygotowania zajęć o tej tematyce. 24 marca wspólnie z Adamem Sobańskim, uczniem klasy 3a gimnazjum- miłośnikiem gotowania i eksperymentowania w kuchni oraz Wanessą Nowak, Natalią Sadocha z klasy 6e oraz Julią Czapczyk z klasy 6c zorganizowaliśmy atrakcje dla uczniów klasy 3a.

Spotkanie z Ciekawym Człowiekiem ks. Krzysztofem Kowalem  - Kapłanem, misjonarzem, podróżnikiem

Back to top