To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole jest realizowany projekt edukacyjny ,,Madre bajki z całego świata”. Jego podstawą jest audiobook z 17 bajkami z 9 różnych krajów. Czytają je dzieci oraz towarzyszący im dorośli ze świata kultury i mediów. Każda z bajek związana jest z przyrodą i kulturą danego kraju. Przenosi dzieci w różne miejsca kuli ziemskiej, odkrywa świat wartości, pożądanych cech ludzi.

Wspólne słuchanie bajek staje się okazją do odkrywania niezwykłych historii i prowadzenia ciekawych rozmów. W realizację projektu w naszej placówce zaangażowane są panie: Ewa Dąbkowska, Karolina Spirra i Kinga Danielek.
20.10.2016 r. uczniowie klasy 2e mieli możliwość wysłuchania bajki Rodrigo  i kolba kukurydzy oraz obejrzenia przygotowanej do niej inscenizacji przez starszych kolegów z klasy 3g. Bajka podejmowała temat marnowania żywności. Historia Rodrigo zachęciła dzieci do dzielenia się tym, czego sami nie wykorzystujemy, a co może służyć innym ludziom. Stała się również zachętą do oszczędności.
25.01.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Mądre bajki z całego świata. Uczniowie klasy 2f poznali bajkę O dzielnej myszce Namudu. Historia opowiadała o pewnej  małej myszce z Ugandy, która znalazła sposób by pomóc pewnej rodzinie w tarapatach i uratować ich zbiory w ogrodzie, niszczone systematycznie przez nieznośnego słonia.

Zajęcia przeprowadziła  Ewa Dąbkowska

Back to top