To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Po raz kolejny biblioteka szkolna prowadziła akcję zachęcają uczniów naszej szkoły do pisania książek, zarówno dla przyjemności, jak i do wykonania pracy konkursowej. Laureaci poprzednich edycji konkursów artystycznych: Paweł i Maciej z klasy 5b oraz Matylda, Zuzia i Robert z klasy 3c gimnazjum uatrakcyjnili zajęcia z uczniami zorganizowane pod hasłem „I ty potrafisz napisać książkę”. Wypowiedzi młodych ludzi,  o tym skąd czerpią pomysły i jak przebiega praca nad ich autorskimi dziełami wzbudzają zainteresowania  i mobilizują młodsze dzieci do działania.

15 listopada odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty literackie prowadzone przez pana Marka Makowskiego - pasjonatem pisania, autora bajek i opowiadań dla dzieci i dorosłych. Uczestniczyły w nich reprezentantki z koła dziennikarskiego (Madzia i Antosia  z klasy 5d ) oraz zainteresowani i uzdolnieni gimnazjaliści z klas 2c, 2f i 3c. Młodzi ludzi dzielili się swoimi refleksjami i przemyśleniami na temat literatury i opowiadali o własnej przygodzie z pisaniem. Z notatnika Roberta: Pan Marek, ja i inni: „Można by pomyśleć, że zwyczajne spotkanie, ale na pozór wszystkim, było to niezwykłe spotkanie. Pan Marek spotkał  się z nami, aby przekazać nam - młodym pisarzom, swoją wiedzę. Nikt nie siedział znudzony, wręcz przeciwnie. Wraz z innymi wykonywaliśmy zabawy z rymami, czytaliśmy wiersze oraz słuchaliśmy o trikach, jakie można wykorzystać przy pisaniu. Dowiedziałem się także jak: zachęcić czytelnika do książki, jak łatwo rozwinąć fabułę, jak sprawić, aby czytelnikowi lepiej się czytało oraz czy warto i jak wydać książkę. Moim zdaniem spotkanie było bardzo pouczające, chociaż ja piszę opowiadania, a Pan głównie wiersze. Bardzo mi się podobało”. 
P.S. Natalia, Nikola i Weronika zainspirowane spotkaniem napisały humorystyczną piosenkę.

                        Magda Riske nauczyciel - bibliotekarz

 Robert Szperkowski - Mańkowski, uczeń klasy 3c gimnazjum

Back to top