To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

16 grudnia uczniowie klas 6 i dzieci z klasy 3h uczestniczyli w spotkaniu z Kacprem Spekiem - absolwentem naszej szkoły. Obecnie  uczniem ZSP 1  im. Hipolita Cegielskiego w Pile. Zaproszony gość z pasją opowiadał młodszym kolegom i koleżankom  o swoich zainteresowaniach: (muzyce, elektronice, elektroakustyce, psychoakustyce, fonografii) i pomysłach na spędzanie czasu wolnego, które czerpie z domu rodzinnego oraz z własnych doświadczeń. Inspirują go również do działania osoby, które spotyka na swojej drodze życiowej.

 Kacper zaprezentował widzom rodzaje głośników, budowę oraz wyjaśnił zasady ich działania. Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania  i porównania utworów prezentowanych na różnych nośnikach i sprzętach  z czasów, w których nie było takiej technologii, jak dzisiaj. W dzisiejszych czasach słucha się muzyki, która zwykle powstaje w komputerowych programach muzycznych. Na podstawie zgromadzonego sprzętu muzycznego prowadzący spotkanie prezentował różnice między muzyką słuchaną dawniej,  a współcześnie. Wyjaśnił także słuchaczom odmienność pomiędzy muzyką współczesną, a tworzoną przez poprzednie pokolenia. Dziękujemy za interesujące spotkanie i doznane wrażenia, trzymamy kciuki za ciekawe plany na przyszłość.

Zorganizowała Magda Riske 

 

Back to top