To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Moda na gotowanie zainspirowała nas do przygotowania zajęć o tej tematyce. 24 marca wspólnie z Adamem Sobańskim, uczniem klasy 3a gimnazjum- miłośnikiem gotowania i eksperymentowania w kuchni oraz Wanessą Nowak, Natalią Sadocha z klasy 6e oraz Julią Czapczyk z klasy 6c zorganizowaliśmy atrakcje dla uczniów klasy 3a.

Spotkanie rozpoczęliśmy wizytą w stołówce szkolnej. Dowiedzieliśmy się tam ile obiadów jest dziennie przygotowywanych, przy użyciu jakich sprzętów i urządzeń, z użyciem jakiej ilości produktów i przypraw. Następnie uczniowie zaangażowani w przygotowanie projektu zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom przygotowane informacje o zdrowym  trybie życia i odżywiania. Wanessa- scharakteryzowała piramidę zdrowego żywienia. Natalia zaprezentowała zasady prawidłowej diety u dzieci, a Julka omówiła zdrowe odżywianie dzieci uprawiających aktywność fizyczną. Natomiast Adam, który traktuje przepisy jako inspiracje do własnych eksperymentów, przedstawił słuchaczom ciekawostki związane z kuchniami świata i zaprezentował przygotowane smakołyki (ciastka francuskie z jabłkiem, grzanki z greckim sosem tzatziki i tofu (twarożek sojowy) ze smażonymi warzywami. 

Gotowanie to wspaniała zabawa – pasja, przy której realizacji możemy wykorzystać propozycje kulinarne umieszczone między innymi w książkach zgromadzonych w zbiorach szkolnej biblioteki.

                                                                     Zorganizowała Magda Riske

Back to top