To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

    Ks. Krzysztof Kowal, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Pile i prezes fundacji Serce dla Kaukazu,   wielki miłośnik wypraw rowerowych i jazdy na nartach, oraz ks. Mariusz Chmielewski, wikariusz z parafii Miłosierdzia Bożego i katecheta w ZS 2, spotkali się 6 kwietnia  2017 r. z grupą gimnazjalistów z naszej szkoły, którym zrelacjonowali swój charytatywny pobyt w Gruzji, opowiadając o ludziach, wolontariacie i przepięknej przyrodzie Kaukazu.

    Wyprawa rozpoczęła się w piątek 3 lutego, kiedy to do Gruzji wyleciała kolejna, tym razem 4-osobowa, ekipa, by pomóc czekającym na pomoci zobaczyć, kogo jeszcze można pocieszyć. Kilka dni spotkań z potrzebującymi, kilka – intensywnych prac fizycznych i kilka dni patrzenia to bilans, który pozwolił doświadczyć piękna i dobra w dawaniu i braniu od innego narodu, bardzo otwartego    i podobnego do nas, Polaków. 

    O dwóch obliczach Gruzji – kraju pięknego i gościnnego, ale też pełnego zaskakujących kontrastów, mówił organizator charytatywnej wyprawy na Kaukaz – ksiądz Krzysztof Kowal. Uczestnicy eskapady remontowali gruziński dom dziecka i pomagali ludziom obłożnie chorym. Znaleźli jednak chwilę, aby zachwycić się gruzińskimi krajobrazami, kuchnią, kulturą, no i… nie ma co ukrywać, gruzińskim winem – uznawanym za najlepsze na świecie.

                                 W trakcie spotkania goście zadawali uczniom pytania, aktywni uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli otrzymali mapy Gruzji.                                                                                           

                                                                                                    Spotkanie zorganizowała: Ewa Smęda                                                                                                       

Back to top