To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

WIZYTA W KSIĘGARNI
Wrażenia z wycieczki - przygotowane przez uczniów klasy 3e

Iga Łopacińska: W poniedziałek - 3 kwietnia, cała moja klasa 3e wybrała się na wycieczkę. Poszliśmy do księgarni, która znajduje się w Centrum Handlowym IBI pod opieką wychowawczyni p. Mirosławy Sobczak i pani z biblioteki szkolnej. W księgarni Julek polecił nam książkę pt. „Był sobie pies”, którą kupiliśmy do szkolnej biblioteki. Teraz czytamy ją w klasie wspólnie z panią. Podczas wizyty w księgarni, pani opowiadała nam, na jakich zasadach poukładane są książki na półkach. W sklepie z książkami jest kolorowo i można tam również kupić różne gry, a nawet pluszaki. Wizyta w księgarni była ciekawa i bardzo mi się podobała. Będę zaglądać do tego miejsca z rodzicami.
Alicja Łępa: Moje wrażenia po wizycie w księgarni są różne. Z jednej strony jestem pełna podziwu - jak jedna pani może zapamiętać: Ile dana książka kosztuje? Jaki ma tytuł? O czym opowiada? Kto jest jej autorem i gdzie ma swoje miejsce? Z drugiej strony- zdziwiło mnie, dlaczego w księgarni można kupić bardzo dużo różnego rodzaju zabawek. Książki zgromadzone w księgarni były podzielone na działy tematyczne: lektury, literatura dla dzieci , młodzieży i dorosłych, religia i wiele innych. Przeczytałam też wiele dziwnych, normalnych i  pouczających tytułów. Bardzo podobała mi się wycieczka do księgarni.
Maria Jóźwiak: 3 kwietnia z całą klasą poszliśmy na wycieczkę do księgarni w galerii IBI. Zorganizowała ją dla nas pani bibliotekarka Magda Riske. Najpierw pani sprzedawczyni opowiedziała nam, jak zorganizowana jest księgarnia. Zauważyłam, że książki ułożone były działami. Podobało mi się, że literatura dla dzieci jest na innym regale, niż dla dorosłych. W księgarni znajdowały się nie tylko pozycje książkowe. Można tam także kupić pluszowe zabawki, lalki, ubranka dla lalek, gry planszowe oraz artykuły piśmiennicze. Pani sprzedawczyni powiedziała, że lubi tu pracować i już od dzieciństwa kochała czytać książki.
Alicja Piechowiak: Wizyta w księgarni była dla mnie miłym doświadczeniem. Pani pracująca w niej opowiadała nam o swojej pracy, o dostępnych książkach. Dowiedziałam się także, co jeszcze innego można kupić w księgarni. Koledzy i koleżanki z mojej klasy mieli masę pytań, na które pani chętnie odpowiadała. Cała moja klasa i ja w szczególności byliśmy pod dużym wrażeniem. W przyszłości chyba chciałabym pracować w księgarni. Lubię czytać książki, dlatego sądzę, że odnalazłabym się w tym miejscu.
Magda Riske

Back to top