To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Zacznijmy może od wyjaśnienia pojęcia. Co to kolekcjonerstwo?

Kolekcjonerstwo (łac. collectio – zbiór) – zbieractwo, świadome gromadzenie przedmiotów o ustalonym zakresie merytorycznym, topograficznym lub chronologicznym w celu tworzenia zbiorów, wystaw i pokazów. Najczęściej w formie amatorskiej jako hobby. Rozwija się już u dzieci w wieku przedszkolnym, wyróżniamy:

bibliofilstwo – książki (zwłaszcza cenne i rzadkie, rękopisy, starodruki)

falerystyka – ordery i odznaczenia

filatelistyka – znaczki pocztowe

filobutonistyka – guziki

deltiologia – pocztówki

filumenistyka – etykiety z pudełek od zapałek

fonotelistyka – karty telefoniczne

numizmatyka – dawne monety i medale

militarystyka – przedmioty pochodzenia wojskowego (manierki, menażki, hełmy)

My także mamy swoje  hobby. Nasze cenne i z wytrwałością zbierane już od pewnego czasu kolekcje zaprezentowaliśmy w świetlicy szkolnej. Uczniowie z klas 1-3 wraz z wychowawcami z zainteresowaniem oglądali nasze zbiory zadając w międzyczasie dużo pytań 

Klasami biorącymi udział w wystawie były:  2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 

Za zorganizowanie wystawy hobbystów odpowiedzialne były panie: Anna Rossa i Justyna Baron.

Back to top