To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Dnia 12 maja zorganizowałyśmy Turniej Wiedzy Uczniów klas 2 Szkoły Podstawowej „Świetlicowy zawrót głowy”.

Quiz odbył się w stołówce szkolnej i rozpoczął uroczystym walcem wiedeńskim do utworu „Nomansland” Anny Lers w wykonaniu zespołu baletowego „Niezapominajki”. 

Celem zabawy było integrowanie zespołów klasowych przez dobrą zabawę i zdrowe współzawodnictwo. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna (chłopiec i dziewczynka). Drużyny były oceniane przez jury w składzie: p. w-ce dyrektor Dorota Mijalska, pedagog szkolny p.Katarzyna Idzikowska, nauczyciel biblioteki p. Magdalena Riske. Punkty przydzielane były według ustalonych przez organizatorów zasad.

Konkurs przewidywał 5 konkurencji :

PREZENTACJĘ DRUŻYNY

2-3-4. QUIZ WIEDZY W TRZECH KATEGORIACH: 

Matematyka, 

Pamięć, koncentracja uwagi, czytanie 

Ortografia

5. NAWLEKANIE KOLOROWYCH KULEK NA CZAS

Pierwsze zadanie wzbudziło najwięcej pozytywnych emocji wśród publiczności. Każda z drużyn miała za zadanie przygotować je wspólnie z klasą. Była to krótka prezentacja drużyny (plakat i / lub wierszyk /rymowanka na temat swojej klasy). Dwuosobowe reprezentacje klas kolejno wychodziły na środek w celu prezentacji. Uczestnicy mogli wykazać się tu własną inwencja twórczą i umiejętnością zaprezentowania siebie i swojej klasy z jak najlepszej strony. Mogliśmy sporo dowiedzieć się na temat zespołów klasowych. 

Obrady jury umilił występ zespołu cheerlederek „Mały Jadwiness” w tańcu do utworu „Side to side” –Ariany Grande.

Oto zwycięzcy:

I miejsce: klasa 2b i 2c

II miejsce: klasa 2g

III miejsce: klasa 2a

Organizatorzy: Katarzyna Uberna i Anna Rossa.

Back to top